close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • AKTUALNOŚCI

 • 29 marca 2017

  Członkowie zespołu folklorystycznego Polanie przy Szkole nr 216 im. Adama Mickiewicza w Sankt Petersburgu oraz dzieci uczące się języka polskiego w szkole nr 5 w Prioziersku w radosnym nastroju zgodnie z polskimi tradycjami ludowymi pożegnały zimę i przywitały wiosnę.

  Na terenie muzeum-twierdzy „Korieła” w Prioziersku dzieci i młodzież tańcząca w zespole Polanie pod kierunkiem Ireny Biestużewy zaprezentowały tradycyjne polskie tańce ludowe oraz obrzędy topienia marzanny i chodzenia z Gaikiem. Dzieci ze szkoły nr 5 w Prioziersku uczące się języka polskiego na kursach prowadzonych przez Marię Feckowicz zadeklamowały wiersze. Całość dopełnił krótki wykład etnograf dr Weroniki Bielajewej-Saczuk, która przybliżyła zebranym polskie tradycje witania wiosny.

   

  Wśród zaproszonych gości byli kierownik Administracji gubernatora obwodu leningradzkiego w Prioziersku Elena Wasiljewna Bojariszczewa, dyrektor muzeum-twierdzy „Korieła” Maria Pietrowna Lichaja, nauczyciel ze szkoły nr 5 Andrej Iwanowicz Lichoj i przedstawiciel Konsulatu Generalnego RP w Sankt Petersburgu konsul Natalia Królak.

  1
  2
  3
  4
  5

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: