close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • AKTUALNOŚCI

 • 12 kwietnia 2017

  W Katyniu, Smoleńsku oraz w Sankt Petersburgu uhonorowano pamięć ofiar zbrodni katyńskiej i osób, które zginęły w katastrofie samolotu Tu - 154M w Smoleńsku.

  W uroczystościach w dniu 10 kwietnia 2017 roku na Polskim Cmentarzu Wojennym w Katyniu oraz na miejscu katastrofy Tu-154M w Smoleńsku wzięli udział m.in. delegacja na czele z Ambasadorem RP w Rosji Włodzimierzem Marciniakiem, przedstawiciele rodzin katyńskich i rodzin smoleńskich, przedstawiciele Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dyrektorem Biura Ministra Michałem Górasem, doradca prezydenta RP Tadeusz Deszkiewicz, Konsul Generalny RP w Petersburgu Andrzej Chodkiewicz, szefowa Agencji Konsularnej w Smoleńsku Joanna Strzelczyk, zastępca attaché obrony RP w Rosji ppłk Marcin Czerwiński, duchowni katoliccy, prawosławni i ewangeliccy, harcerze, przedstawiciele instytucji społecznych, rosyjskiej Polonii oraz władz obwodu smoleńskiego – m.in. zastępca gubernatora obwodu smoleńskiego Konstantin Nikonow. Wieniec w Katyniu złożyli także attaché obrony państw Sojuszu Północnoatlantyckiego.

   

  Petersburski Okręg Konsularny reprezentowali przedstawiciele organizacji polonijnych m.in. z Sankt Petersburga, Nowogrodu Wielkiego oraz Pietrozawodzka (Republika Karelii).

   

  Tego samego dnia, o godz. 19.00 w Kościele św. Katarzyny w Sankt Petersburgu, przedstawiciele Konsulatu oraz miejscowej Polonii wzięli udział w uroczystej Mszy św. w intencji  ofiar Zbrodni Katyńskiej oraz w intencji ofiar katastrofy samolotu rządowego Tu - 154M w Smoleńsku.

  1
  2
  4
  6
  7
  8
  9

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: