""
close

 • Polsce – służyć, Europę – tworzyć, Świat – rozumieć

   

 • ZAPROSZENIA

 • Serdecznie zapraszamy na wystawę fotograficzną organizowaną przez serwis OrthPhoto pt. „Kolory Prawosławia. Polska”. Wystawa odbywa się z błogosławieństwa Cyryla, Patriarchy Moskiewskiego i całej Rusi oraz Wielce Błogosławionego Sawy, Metropolity Warszawskiego i całej Polski. Współorganizatorem wystawy jest Konsulat Generalny Rzeczypospolitej Polskiej w Sankt Petersburgu.

  „Kolory Prawosławia”  to niezwykła podróż opowiadająca o Prawosławiu w Polsce. Na ponad 100 zdjęciach pokazane jest Prawosławie widziane obiektywem i sercem jednocześnie: kolory wiejskich i miejskich cerkwi, koloryt świątecznych i codziennych obrzędów religijnych, barwne i szanowane postaci związane z Prawosławiem, duchowieństwo i parafian. „Zaczynamy od Polski, ale oczekujemy, że Kolory Prawosławia zapoczątkują cykl prezentowania innych zakątków świata, w których żyją prawosławni. Chcemy w ten sposób pokazywać skupioną wokół Prawosławia społeczność wraz z jej specyfiką i kulturowym kolorytem”.

  Zdjęcia wybraliśmy z ponad 80 tysięcy, które znajdują się w Serwisie OrthPhoto (11 wersji językowych, 1000 odwiedzin dziennie, użytkownicy z ponad 100 państw). Wystawie towarzyszyć będzie muzyka przygotowana przez Jana Smyka, wernisaż dodatkowo uświetni występ chóru młodzieżowego katedry św. Mikołaja w Białymstoku, pokaz prac prof. Nowosielskiego,  animacja o prawosławiu w Polsce i prezentacje podlaskich cerkwi w 3D.

  Serdecznie zapraszamy do obejrzenia Kolorów Prawosławia. Polska!

  Projekt jest współfinansowany w ramach projektu Promesa 2017 przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

  Więcej informacji na stronie: www.poland.orthphoto.net
  Miejsce wystawy: Muzeum Histori Religii, Petersburg
  Wernisaż: 18.07.2017 godz, 18:30
  wystawa czynna do 07.08 2017 roku

  Wstęp bezpłatny

   


   

   


   

   


   

   

     

   


   

   

   


   

   

   


   

   

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: