close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • AKTUALNOŚCI

 • 19 września 2018

  W mieście nad Newą 15 września 2018 roku odbyła się Spartakiada polonijna „Peterspol”, zorganizowana przez Konsulat Generalny Rzeczypospolitej Polskiej w Sankt Petersburgu oraz Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe „Polonia”.

  Z inicjatywy placówki oraz prezesa Czesława Błasika, po raz trzeci miłośnicy sportu spotkali się na  stadionie Moskiewskim, aby  aktywnie spędzić czas pod słonecznym niebem.

   

   

  W  tegorocznej edycji Polonijnej Spartakiady wzięło udział ponad 70 uczestników z  Północnego Zachodu Rosji - Petersburga, Nowgorodu Wielkiego, Pietrozawodzka, Wołogdy i Kotłasu.  Licznie zgormadzonych uczestników powitali wicekonsul Edyta Niedźwiedzka oraz prezes SKO Polonia Czesław Błasik, który wyjaśnił reguły obowiązujące sportowców-amatorów.  Miejscowi Polacy próbowali swoich sił w najrozmaitszych dyscyplinach takich jak bieg, skok w dal, piłka nożna, tenis stołowy i inne. Najmłodsi uczestnicy zaś wzięli udział w licznych konkursach i zabawach. Spartakiada polonijna jest wydarzeniem, które jednoczy osoby polskiego pochodzenia mieszkające w Polsce i ma na celu poprzez ruch i zabawę promocję kultury i tradycji polskich. Każdy z uczestników Spartakiady otrzymał nagrody i upominki ufundowane przez Konsulat Generalny RP w Sankt Petersburgu.

   

   

   

   

   

   

   

  spartakiada (27)
  spartakiada (25)
  spartakiada (20)
  spartakiada (15)
  spartakiada (12)
  spartakiada (9)
  spartakiada (8)
  spartakiada (6)
  spartakiada (3)

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: