close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • AKTUALNOŚCI

 • 19 listopada 2018

  Konsulat Generalny RP w Sankt Petersburgu wspólnie z Instytutem Polskim w Sankt Petersburgu zorganizował spotkanie z naukowcem i pisarzem polskim Januszem Leonem Wiśniewskim, autorem bestsellera „Samotność w sieci”.

  Wicekonsul Edyta Niedźwiedzka przywitała zgromadzonych gości na czele z dyrektor IP Ewą Ziółkowską, następnie oddała głos lektorce języka polskiego Magdalenie Skibickiej, która poprowadziła spotkanie autorskie. Pani Skibicka opowiedziała o dzieciństwie i młodości autora, podkreśliła wielostronne wykształcenie pisarza, który jest magistrem fizyki ekonomii, doktorem informatyki oraz doktorem habilitowanym chemii. W ciągu ponad dwugodzinnej dyskusji z czytelnikami Janusz Leon Wiśniewski opowiedział o kuriozalnych przypadkach, związanych z tłumaczeniem tytułów opowieści na inne języki, o relacjach ze swoimi córkami, o podróżach po Rosji, o micie na temat idealnego mężczyzny oraz o tym, co jest najważniejsze w relacjach damsko-męskich. Zdradził również, że po 17 latach od wydania pierwszej powieści „Samotność w sieci” ukaże się w przyszłym roku, także w Rosji, druga jej część. Mało kto wie, ale Janusz Leon Wiśniewski pisze również książki dla dzieci, ozdobione pięknymi ilustracjami. Na zakończenie spotkania zebrani gości mieli możliwość porozmawiania z pisarzem, wzięcia autografu czy zrobienia wspólnego zdjęcia.

   

   

  Janusz Leon Wiśniewski (ur. 16.08.1954r.) jest uznanym i szczególnie lubianym w Rosji pisarzem powieści. Zadebiutował w 2001 roku powieścią „Samotność w sieci”, która została przetłumaczona na wiele języków i na podstawie której nakręcono film z Magdaleną Cielecką i Andrzejem Chyrą w rolach głównych. W Sankt Petersburgu w teatrze „Bałtycki Dom” od 2009 roku wystawia się spektakl zainspirowany powieścią. Od 2001 roku naukowiec i pisarz wydał ponad 30 książek. Jest uhonorowany w Alei Gwiazd w rodzinnym Toruniu. 

   

  J
  J
  J
  J
  J
  J

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: